تلگرام طلایی (طلگرام) را هرگز نصب نکنید!

ساخت وبلاگ
چکیده : نوشته شده توسط admin در دی ۲۰, ۱۳۹۷ . نوشته شده در مطالب روز   مقدمه : هرچند شرکت تلگرام کد نویسی ... با عنوان : تلگرام طلایی (طلگرام) را هرگز نصب نکنید! بخوانید :

 

مقدمه :

هرچند شرکت تلگرام کد نویسی این نرم افزار را open source  یا “متن باز ” طراحی کرده تا برنامه نویسان بتوانند اپلیکیشن ها و خدمات متنوعی با این محصول ارائه دهند, اما بدیهی است که فضای سوء استفاده برخی اشخاص و شرکت ها  نیز فراهم میگردد. پیشتر نسخه های غیر رسمی متعددی از تلگرام در فضای اینترنت ایران ارائه شده اند که هرکدام خدمات متفاوت و متمایزی ارائه می دادند .اما از سال گذشته که تلگرام در ایران فیلتر شد,  شاهد محبوبیت و همه گیر شدن یکی از این نسخه های غیر رسمی بنام تلگرام طلایی شدیم. تلگرام طلایی که به آن طلگرام هم گفته میشود با دور زدن فیلترینگ دسترسی ما را به تلگرام فراهم میکند و به طور عجیبی هنوز بدون فیلتر و مشکل در حال فعالیت است!

بررسی :

مجهول بودن هویت سازنده محصول : طبق برآورد ها این اپلیکیشن حدود ۲۵ میلیون کاربر در ایران دارد . این در حالیست که هیچ نهاد دولتی یا شرکت خصوصی مسئولیت طراحی , توسعه و ارائه این محصول را به عهده نگرفته! حتی یک سایت یا کد گواهی نامه حقوقی ندارد.این ابهام یکی از بزرگترین عوامل مرموز بودن این محصول است.  

عدم تایید توسط شرکت تلگرام :

مورد بعدی اولین پیغامی است که بعد از نصب این اپلیکیشن با آن مواجه میشویم.     همانطور که می بینید شاهد هشدار تلگرام در خصوص استفاده از این نرم افزار هستیدم! شاید این فکر به ذهنتان خطور کند که شرکت تلگرام این پیغام را برای تمامی نسخه های غیر رسمی نوشته شده ارسال میکند! در صورتی که اگر اپلیکیشن غیر رسمی  Plus Messenger که نسخه یی دیگر از تلگرام های غیر رسمی است و محبوبیت بسیاری در جهان دارد  را نصب کنید , شاهد همچین پیغامی نخواهید شد! این امر خود گواهی بر نا امن بودن تلگرام طلایی و عدم تایید آن توسط شرکت تلگرام است.!

ایجاد محدودیت سلیقه یی برای عضویت در کانال ها :

اگر از استفاده کنندگان قدیم این محصول بپرسید یا خود از کاربران قدیمی آن باشید حتما متوجه شده یید بعد از نصب برنامه , هنگامی که میخواهید وارد برخی کانال ها شوید با پیغام “به دلایل مختلف دسترسی به این کانال امکان‌پذیر نیست” روبرو میشوید! البته که منظور ما عضویت در برخی کانال های غیر اخلاقی نیست , چرا که اینگونه کانال ها توسط خود تلگرام مسدود میشوند, اما عضویت در برخی کانال هایی با موضعیت آموزشی , خبری , اقتصادی , سیاسی , اجتماعی و .. قاعدتا باید بدون مشکل باشد.این در حالیست که عوامل سازنده نرم افزار به جای کاربر تصمیم گرفته ند که کاربر از  کانال هایی استفاده کند! و این امر توهین به حریم خصوصی کاربر است.  

سرقت اطلاعات :

  طی بررسی های فنی این اپلیکیشن متوجه شدیم که علاوه بر ارتباط با سرور های اصلی تلگرام یک راه ارتباطی با سروری جداگانه درون خود ایران دارد. و یک نسخه کپی از تمامی اطلاعات رد و بدل شده کاربر با تلگرام اصلی را برای سرور خود ارسال میکند.!  

دسترسی های تلگرام طلایی به اطلاعات شخصی شما جهت سرقت :

-سرقت لیست تمامی ربات ها و گروهایی که در آن عضو هستید -سرقت لیست تمامی کانال هایی که عضو هستید و اینکه صاحب چه کانالی هستید -سرقت لیست تمامی مخاطبین شما به همراه شماره موبایلشان و نام کاربری تلگرامی آنها -سرقت کد فعال سازی اکانت تلگرام -ردیابی موقعیت مکانی شما در هر لحظه

کارهایی که بدون اطلاع و اجازه شما انجام میدهد :

-عضویت اجباری و بی خبر در برخی کانال ها -ریپورت کردن یک کانال از طرف شما و درخواست مسدود سازی آن کانال از طرف شما -خارج از عضویت کردن بی اجازه شما از هر کانالی و حتی پاک کردن کانال شخصی شما -باز کردن بعضی صفحات سایت ها به صورت مخفی    

برچسب ها:تلگرام تلگرام طلایی

بازتاب از سایت

...
نویسنده : عباس بازدید : 2 تاريخ : شنبه 22 دی 1397 ساعت: 4:55