طرز تهیه آگوئا فرسکا خیار | بلاگ

طرز تهیه آگوئا فرسکا خیار

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

<span style='box-sizing: inherit; direction: rtl; font-weight: bolder; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Vazir, Tahoma, sans-serif, Arial; font-size: 14px; text-align: justify;'>آگوئا</span> <span style='box-sizing: inherit; direction: rtl; font-weight: bolder; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Vazir, Tahoma, sans-serif, Arial; font-size: 14px; text-align: justify;'>فرسکا</span> <span style='box-sizing: inherit; direction: rtl; font-weight: bolder; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Vazir, Tahoma, sans-serif, Arial; font-size: 14px; text-align: justify;'>خیار</span>

مواد لازم آگوئا فرسکا خیار:

۴ عدد خیار متوسط، پوست کنده، دانه گرفته و خرد شده (حدود ۵ پیمانه)
نصف پیمانه آب
نوک قاشق نمک
سه پیمانه مکعب های یخ
یک دسته کوچک نعناع یا ریحان (یک پیمانه)
یک عدد لیمو ترش
شربت قند
برش های باریک خیار (اختیاری)

روش تهیه آگوئا فرسکا خیار:

۱ در مخلوط کن خیار، آب و نمک را با هم مخلوط کنید تا حسابی له و نرم شود. تکه های یخ و نعناع را اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید تا یخ ها خرد شوند. آب لیمو را بگیرید و با شربتقند اضافه کنید. هنگام سرو می توانید برش های باریک خیار را داخل هر لیوان بیندازید.
۲ برای تهیه شربت قند یک پیمانه آب و یک پیمانه شکر را با هم مخلوط کنید. داخل قابلمه بریزید و با شعله متوسط حرارت دهید تا زمانی که شکر حل شود. پس از خنک شدن آن را به آگوئا فرسکا اضافه کنید.

...
نویسنده : عباس بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 18 شهريور 1397 ساعت: 22:35