بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد و همسر + عکس

ساخت وبلاگ
چکیده : بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد و همسر + عکس در این پست و مطلب برای شما بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد را ف... با عنوان : بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد و همسر + عکس بخوانید :

تهامی نژاد و همسر + عکس

در این پست و مطلب برای شما بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد را فراهم نموده ایم که شما میتوانید در ادامه این بخش و قسمت مشاهده نمایید و بخوانید و این موضوع را دنبال کنید.

ابوالحسن-تهامی‌نژاد-4-midanam.com

بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد و همسر + عکس

بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد

ابولحسن تهامی نژاد در تاریخ ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۱۷ در تهران به دنیا آمد.

وی فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیان انگلیسی است و همچنین در دوران دبیرستان ادبیات خوانده است،وی همچنین داماد سیمین بهبهانی شاعر معاصر کشورمان می باشد.

خانواده و محل زندگی

دوبلور خوب کشورمان در این رابطه می گوید که پدر و مادرم هردو در تهران متولد شده اند ولی اصالت خانوادگی ما ترک می باشد گرچه خودم بلد نیستم ترکی صحبت کنم،ابولحسن تهامی نژاد در یکی از مناطق پایین شهر تهران در ززمان قاجار به دنیا آمده است.

222-midanam.com

بیوگرافی ابولحسن تهامی نژاد و همسر

آغاز فعالیت هایش

ابولحسن تهامی نژاد فعالیت هایش را از سن ۱۷ سالگی اغاز کزد،و در دهه ی ۱۳۳۰ فعالیت هایش را به صورت حرفه ای با منوچهر والی زاده آغاز کرد،در همان زمان ها بود که با چنگیز جلیلوند آشنا شد و به معرفی یکی از بازیگران برای دوبله ی یک فیلم هندی به صدا سیما رفتند ئ با درآمد ماهی ۲۵۰ هزار توان فعالیتشان را آغاز کردند.

یکی از ارزوهای استاد تهامی نژاد این بود که بتواند مدیریت دوبلاژ را بر عهده بگیرد و به خاطر اینکه علاقه زیادی داشت،به تلاشش ادامه داد و توانست در سال ۱۳۳۸ در یک فیلم مدیریت دوبلاژ را بر عهده بگیرد.

ازدواج و همسر

همسر ابولحسن تهامی نژاد دختر سیمین بهبهانی می باشد،همسر استاد تهامی نژاد و دختر سیمین بهبهانی زبانشناس و پژوهشگر می باشد.

thminezha11d-midanam.com

بیوگرافی ابولحسن تهامی و همسر

زندگی در استرالیا

استاد تهامی نژاددر سال ۱۳۵۲ خانواده اش را به استرالیا انتقال داد  تا علاوه بر زندگی در آنجا فرزندانش هم در آنجا به تحصیل مشغول شوند،خودش نیز در تهران مشغول کار و دوبله شد،و همچنین برای چند کار به چند کشور هم سفر کرد.

استاد تهامی نژاد مدتی را هم در استرالیا گذرانده و در آنجا مدتی را به کتاب فروشی مشغول بوده است.

فرزند

استاد تهامی نژاد دو فرزند دختر و یک فرزند پسر دارد،پسرش در رشته ی الکترونیک  و دخترانش هم در رشته ارتباطات مشغول کار هستند.

...
نویسنده : عباس بازدید : 15 تاريخ : جمعه 25 اسفند 1396 ساعت: 20:43